Łożyska igiełkowe

Co prawda łożyska igiełkowe mają stosunkowo niewielki przekrój poprzeczny, ale charakteryzują się stosunkowo dużą nośnością. To rodzaj łożysk tocznych w których rolę elementów tocznych pełnią igiełki. Ten rodzaj produktów wyróżnia również prosta konstrukcja. Najprostsze złożenia igiełkowe nie posiadają ani pierścienia wewnętrznego, ani pierścienia zewnętrznego.

No items found.

Budowa łożysk igiełkowych

Łożyska igiełkowe to produkty, które występują więcej niż w dwóch wersjach. Niektóre z nich składają się z samych złożeń igiełkowych. Natomiast inne wyposażone są w pierścień wewnętrzny oraz pierścień zewnętrzny. Cechą charakterystyczną łożysk igiełkowych jest duża nośność połączona z małymi wymiarami zewnętrznymi. Klasa dokładności wykonania łożysk igiełkowych to głównie klasa normalna/standardowa.

Łożyska igiełkowe nie przenoszą obciążeń osiowych

Łożyska igiełkowe to produkty, które pod względem właściwości przypominają łożyska walcowe. Wyróżniają się możliwością przenoszenia dużych obciążeń. Jednak nie są odporne na brak osiowości wału. Jednak ze względu na swoje wymiary łożyska igiełkowe posiadają inne zastosowanie.

Gdzie łożyska igiełkowe stosowane są najczęściej?

Łożyska igiełkowe cechuje duża nośność, wysoki stopień sztywności oraz zdolność do pracy ciągłej. Dlatego łożyska igiełkowe stosowane są w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystywane są między innymi w sprzęcie AGD, przekładniach, przemyśle lekkim, silnikach oraz motoryzacji. W zależności od warunków aplikacji używane mogą być złożenia igiełkowe lub całe łożyska igiełkowe. Wejdź na MARGO24.pl i wybierz najbardziej odpowiadające Ci łożysko igiełkowe.