Loctite

LOCTITE – będący częścią Henkel Group – jest znaną na całym świecie,  wiodącą firmą chemiczną produkującą kleje inżynieryjne, uszczelniacze i powłoki przeznaczone bezpośrednio do produkcji  wielkoprzemysłowej.

W swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, w szczególności:

  • kleje inżynieryjne
  • przemysłowe kleje i uszczelniacze
  • technologie przemysłowe

No items found.

Produkty Loctite (kleje i uszczelniacze) znajdują zastosowanie w tak różnorodnych gałęziach przemysłu, jak elektronika, motoryzacja, przemysł lotniczy, przemysł budowy maszyn i sprzętu medycznego, a także w przemyśle maszynowym i wielu innych. Na pełen asortyment składają się ponadto wyroby stosowane w produkcji przemysłowej, w działach utrzymania ruchu oraz do pielęgnacji i naprawy pojazdów samochodowych. Uzupełniające linie produktów Loctite zawierają środki smarne, pasty montażowe, oleje, środki konserwujące, oddzielacze do form, zmywacze, środki odtłuszczające i inne specjalistyczne produkty użyteczne podczas wykonywania złączy klejonych. Kompleksowa linia standardowego sprzętu i wyposażenia składa się zarówno z automatycznych, jak i ręcznych systemów dozowania produktów oraz ich utwardzania.

Asortyment wyspecjalizowanych produktów Loctite, o wysokim poziomie technologicznym i doskonałych parametrach jest najbardziej użytecznym narzędziem w sektorach utrzymania ruchu odpowiedzialnych za skrócenie czasu postoju maszyn i urządzeń. Wyroby firmy Loctite pozwalają obniżyć straty produkcyjne, opóźnienia i groźbę niedotrzymania ewentualnych terminów, utrzymać maszyny i wszelkie urządzenia mechaniczne w doskonałej kondycji, zwiększając ich żywotność i niezawodność. Wykorzystując produkty Loctite w konserwacji i przeglądach okresowych możemy zapobiec przewidzianym i nieprzewidzianym uszkodzeniom. Kleje, uszczelniacze, smary i zmywacze o najwyższej jakości są wręcz niezbędnikiem pozwalającym na natychmiastową naprawę.

Korzystając z produktów Loctite możemy zabezpieczyć każde połączenie gwintowe lub złączkę przed odkręceniem na skutek wibracji lub obciążeń zmiennych, zamocować łożyska, tuleje i inne części cylindryczne na wałach lub w korpusach, nawet wtedy, gdy powierzchnie mocowań są zużyte. Możemy również natychmiast wymienić uszczelkę, trwale i natychmiast skleić różnorodne materiały bez użycia obróbki mechanicznej, wyczyścić i nasmarować części.