INA

W roku 1883 niejaki Friedrich Fischer z miejscowości Schweinfurt w  Niemczech zaprojektował maszynę,  która w procesie szlifowania była w stanie produkować stalowe kulki o  kształcie zbliżonym do ideału. Projekt ów uznany został za źródłowy dla powstania całego przemysłu łożysk tocznych. W tamtym okresie  powstały pierwsze produkty marki FAG, a ich producent  pozostawał przez długie lata uznany za pioniera przemysłu łożyskowego.  Dzisiaj FAG jest marką przodującą w  aplikacjach budowy maszyn,  przemyśle motoryzacyjnym,  lotniczym  i kosmicznym.

No items found.

Od 2001 roku, FAG stał się częścią grupy Schaeffer, dzięki czemu stał się aktywny we wszystkich dziedzinach: motoryzacji, lotnictwie i kosmonautyce. Razem z produktami komplementarnymi INY, FAG ma jeden z najszerszych zakresów produktów łożysk tocznych, wykorzystywanych w prawie wszystkich aplikacjach w produkcji maszyn, przeniesieniu napędu, w technologii kolejowej i ciężkim przemyśle. Firmy i agencje sprzedaży należące do grupy Schaeffer są we wszystkich ważnych krajach przemysłowych na świecie.

Kulkowe i wałeczkowe łożyska FAG'a są produkowane jako standardowe i specjalne łożyska o przeróżnych konstrukcjach i wymiarach z średnicami od 0.003 m do 4.25 m. FAG i INA wspólnie oferują klientom wszechstronne wsparcie i serwis przy diagnozowaniu i utrzymaniu całych systemów łożyskowych.

Jako firma myśląca o przyszłości, grupa Schaeffer z marka FAG na czele inwestuje kolosalne kwoty w badania i rozwój. Nowoczesne metody symulacyjne, urządzenia testujące jak i specjalistyczne laboratoria zapewniają ciągły rozwój oraz modernizację wszystkich linii produktowych i potwierdzają innowacyjność FAG'a.