FAG

W roku 1883 niejaki Friedrich Fischer z miejscowości Schweinfurt w  Niemczech zaprojektował maszynę,  która w procesie szlifowania była w stanie produkować stalowe kulki o kształcie zbliżonym do ideału. Projekt ów uznany został za źródłowy dla powstania całego przemysłu łożysk tocznych. W tamtym okresie  powstały pierwsze produkty marki FAG, a ich producent  pozostawał przez długie lata uznany za pioniera przemysłu łożyskowego.  Dzisiaj FAG jest marką przodującą w  aplikacjach budowy maszyn,  przemyśle motoryzacyjnym,  lotniczym  i kosmicznym.

Od 2001 roku, FAG stał się częścią grupy Schaeffer, dzięki czemu stał  się aktywny we wszystkich dziedzinach: motoryzacji, lotnictwie i  kosmonautyce. Razem z produktami komplementarnymi INY, FAG ma jeden z  najszerszych zakresów produktów łożysk tocznych, wykorzystywanych  w prawie wszystkich aplikacjach w produkcji maszyn, przeniesieniu  napędu, w technologii kolejowej i ciężkim przemyśle.  Firmy i agencje sprzedaży należące do grupy Schaeffer są we wszystkich  ważnych krajach przemysłowych na świecie.

Kulkowe  i wałeczkowe łożyska FAG'a są produkowane jako  standardowe i specjalne łożyska o przeróżnych konstrukcjach i wymiarach z  średnicami  od 0.003 m do 4.25 m. FAG i INA wspólnie oferują klientom wszechstronne  wsparcie i serwis przy diagnozowaniu i utrzymaniu całych systemów  łożyskowych.

Jako firma myśląca o przyszłości, grupa Schaeffer z marka FAG na  czele inwestuje kolosalne kwoty w badania i rozwój. Nowoczesne metody  symulacyjne,  urządzenia testujące jak i specjalistyczne laboratoria zapewniają ciągły  rozwój oraz modernizację wszystkich linii produktowych i potwierdzają  innowacyjność FAG'a.