Pozwala na określenie stanu maszyny, przyczyn wysokiego poziomu drgań i hałasu (pomiar i analiza widmowa), momentu zatrzymania maszyny w celu przeprowadzenia remontu (przez długookresową obserwację trendu rozwoju uszkodzenia - krzywa życia maszyny) w trakcie pracy, bez konieczności jej rozbierania. Oceny stanu dynamicznego maszyn dokonujemy w oparciu o kryteria i wytyczne zawarte w normach (ISO 10816). Wsparcie działań eksploatacyjno - remontowych wibrodiagnostyką pozwala na duże oszczędności czasu i nakładów materialnych, wpływa na zminimalizowanie przestojów maszyny, ogranicza zakres remontu maszyny i pozwala na wydlużenie okresu między remontami.
Ustawienie względem siebie dwóch (lub większej ilości) sprzężonych maszyn tak, aby ich osie obrotu tworzyły linię wspólną w normalnych warunkach roboczych. Wymagania dokładności osiowania wzrastają z przyrostem prędkości obrotowej. Zastosowanie osiowania laserowego pozwala na precyzyjne i szybkie ustawienie względem siebie wałów, przez co zmniejsza się poziom drgań, zużycie wkładek, sprzęgieł, uszczelnień, łożysk, obniża się temperatura pracy, a nawet zużycie energii.
Polega na analizie częstotliwościowej widma przyspieszeń drgań przez wygenerowanie częstotliwości charakterystycznych łożyska (bieżnia zewnętrzna, wewnętrzna, element toczny, koszyk). Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod pomiarowych pozwala nie tylko stwierdzić uszkodzenie łożyska, ale także zidentyfikować uszkodzony jego element (istotne w przypadkach powtarzających się problemów, analizie przyczyn awarii).
Zastosowanie mocowanych na kołach (pasowych lub łańcuchowych) laserów usprawnia i skraca właściwe ustawienie względem siebie kół przekładni wpływając przez to na ich trwałość, obniżenie hałasu i bezawaryjną pracę.
Pozwala na zrównoważenie niekorzystnych sił dziłających w wirujących elementach maszyn (bez ograniczeń wielkości), a dzięki zastosowaniu wyważania dwupłaszczyznowego pozwala na wyważenie elementów o znacznej szerokości. Odpada konieczność demontażu wyważanych elementów i kłopotliwego ich transportu na wyważarkę stacjonarną. Taka metoda wyważania przynosi korzyści w postaci poprawy stanu dynamicznego, oszczędności czasu i środków niezbędnych do demontażu i montażu elementu.
Pozwalają z dużą dokładnością określić błędy geometryczne (prostoliniowość, płaskość, równoległość, prostopadłość) oraz je skorygować.
Nowoczesne metody diagnostyczne i pomiarowe poparte dużym doświadczeniem i solidną wiedzą pozwalają na rozwiązywanie trudnych problemów technicznych, dobór rozwiązań i środków wpływających na poprawę pracy maszyn.
Kursy dla kadry technicznej organizowane w celu podniesienia świadomości technicznej, stosowania właściwych metod montażu i obsługi łożysk, w celu zapoznania z metodami diagnostycznymi, sprzętem demontażowym i montażowym oraz innymi czynnikami wpływającymi na usprawnienie prac remontowych i eksploatacyjnych w formie zajęć teoretycznych i praktycznych. Kursy takie służą także wymianie doświadczeń technicznych.
Serwis posiada urządzenia i oprogramowanie do diagnostyki, wyważania, osiowania i pomiarów geometrycznych firmy Pruftechnik. Dysponujemy urządzeniami i narzędziami do demontażu i montażu łożysk (nagrzewnice indukcyjne, ściągacze śrubowe i hydrauliczne, zestawy montażowe). Prowadzimy również sprzedaż tych urządzeń narzędzia
M-serwis
Tel: +48 (56) 659 11 51-53 w. 867, 865
Fax: +48 (56) 655 39 62 w. 866
E-mail: diagnostyka@ phumargo.pl